LOGICAL PORTAL

LOGICAL PORTAL

Új holokauszt készül – Új-Zéland legalizálja a COVID-betegek eutanáziáját – 1000 dollár jutalom az orvosoknak

2021. december 31. - KAWALACI

Az új-zélandi kormány bejelentette, hogy a COVID-19-vel kórházba szállított betegek eutanáziában meghalhatnak, ha az orvosok úgy döntenek, hogy nem élik túl.

Az Egészségügyi Minisztérium megerősítette, hogy az új eutanáziatörvény értelmében a halálos injekcióhoz való jog kiterjeszthető azokra a betegekre is, akik elhunytak a koronavírusban, vagy elviselhetetlenül szenvednek annak következményeitől.

A múlt hónapban életbe lépett eutanáziatörvény pontosítására irányuló kérésre a kormány azt mondta, hogy „bizonyos körülmények között a COVID-19-fertőzött személy jogosult lehet segítségre haldokláskor”.

Azután ismerték fel, hogy a COVID-betegek jogosultak a halálos csípésre, miután Henoch Kloosterboer, a The Defender Anti-Eutanasia weboldal szerkesztője pert indított a Hivatalos Információs Törvény – a 2000-es információszabadság törvény új-zélandi megfelelője – alapján.

Elmondta, hogy a politika „tárva-nyitva hagyja az ajtót” az idős és kiszolgáltatott betegek bántalmazása előtt – különösen, ha az ország egészségügyi szolgálatára nyomás nehezedett a COVID-támadás miatt.

Azt mondta: "Nem lenne nehéz elképzelni egy olyan helyzetet, amelyben a COVIDA-19 miatti kórházi kezelések számának gyors és jelentős növekedése nyomást gyakorolhat az eutanáziára és az asszisztált öngyilkosságra, mint eszközre egy ilyen súlyos válság kezelésére."

Hozzátette, az eutanáziatörvény „mára még veszélyesebbé tette a COVID-19 világjárványt az új-zélandi Aotearo lakosai számára”.

A 2019-es életvégi választási törvényt az egyik legszélsőségesebb eutanáziatörvénynek tartják a világon, és a kritikusok szerint a biztosítékok olyan gyengék, hogy könnyen megkerülhetők.

Lehetővé teszi az eutanáziát és az asszisztált öngyilkosságot is olyan felnőttek számára, akik hat hónapon belül véget érő betegségben szenvednek, vagy akik visszafordíthatatlan testi hanyatlás előrehaladott állapotában vannak, vagy elviselhetetlenül szenvedtek.

A 2020-as népszavazás után ratifikált törvény minden lakosnak biztosítja a jogot, hogy orvoshoz fordulhasson, aki a kérelem kézhezvételétől számított négy napon belül megöli őket.

Az orvosok 1000 dollár állami díjat kapnak, plusz minden általuk végrehajtott eutanáziás haláleset költségét.

Az ország 16 000 orvosa közül azonban csak 96 ajánlotta fel a részvételt, és a 32 nemzeti hospice közül egy kivételével mindegyik azt mondta, hogy nem engedélyezi az eutanáziát.

Az egyetlen kivétel – a dél-aucklandi Totara Hospice – beleegyezett abba, hogy helyet biztosít az irodájában, miközben a személyzet lelkiismeretesen ellenzi a részvételt.

Az Egyesült Királyságban Finlay Llandaff bárónő, a palliatív orvoslás professzora azt mondta, hogy az új-zélandi eutanáziatörvény ellentétes az orvostudomány és az egészségügyi szolgáltatások betegek gyógyítására irányuló alapvető céljával.

Azt mondta: „Burra, hogy egy ország úgy próbálja megvédeni állampolgárait, hogy teljesen elzárja magát egy vírustól, amelyből az emberek teljesen felépülhetnek… most azt sugallja, hogy ezeket a betegeket orvosaiknak kellene megölniük.

"Ez a feje tetejére állítja az orvostudomány ethoszát" - mondta.

"Tényleg nem lehet 100 százalékos halált megjósolni" - tette hozzá. "Tehát miért ne támogatnád őket, amíg meghalnak, és hagyd nyitva az ajtót arra az esetre, ha egy olyan csoportba kerülnének, amely dacol minden kilátással és teljesen felépül?"

Meacher bárónő jelenleg az asszisztált öngyilkosság legalizálására törekszik Angliában és Walesben az asszisztált halálozási törvény révén, amelyet októberben a Lordok Háza második olvasatban kapott.

Ez a kolléga, aki a Méltóság a haldoklóban kampány elnöke, az egészségügyi és szociális törvény módosítását is javasolta annak érdekében, hogy az asszisztált öngyilkosságot a palliatív ellátás részévé tegye.

Skóciában Liam MacArthur liberális demokrata képviselő az asszisztált öngyilkosságról szóló törvényjavaslatot kíván benyújtani, a jerseyi politikusok pedig a múlt hónapban elvileg megegyeztek az asszisztált öngyilkosság és az eutanázia legalizálásában.

A palliatív ellátást végző szakemberek túlnyomó többsége és mind a 12 fogyatékossággal élő személyek jogaival foglalkozó szervezet azonban az Egyesült Királyságban határozottan ellenzi a törvénymódosítást.

Azzal érvelnek, hogy az asszisztált öngyilkosság és az eutanázia diszkriminatív és veszélyes, és bármilyen védőintézkedéstől függetlenül visszaélésre kerülhetne, és komoly veszélyt jelentene a betegek és más kiszolgáltatott személyek biztonságára.

Azt is mondják, más országok tapasztalatai azt sugallják, hogy még egy szerény támogatott öngyilkossági törvény is előfutáraként szolgálna a szélesebb körű, liberalizáló módosításoknak, amelyek megszüntetnék a kezdeti biztosítékokat, mint "a hozzáférés akadályait".

A múlt hónapban kiderült, hogy a 90 éves kanadai Nancy Russell úgy döntött, hogy segített öngyilkosságban hal meg, ahelyett, hogy idősotthonában újabb COVID-zárlaton menne keresztül, ami elszigetelné őt barátaitól és családjától.

FORRÁS: catholicherald.co.uk

A bejegyzés trackback címe:

https://covid-vaccine.blog.hu/api/trackback/id/tr4116799912

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása