LOGICAL PORTAL

LOGICAL PORTAL

A Washington Post azt állítja, hogy az összeesküvés-elméletek egyre nagyobb kellemetlenséget okoznak a globális járványügyi egyezménynek

2022. május 25. - KAWALACI

Ma már nem kétséges, hogy a globális hatalmak globális puccsot akarnak végrehajtani és világkormányt akarnak indítani, ez a terv régóta ismert, és most megtették az első lépést ebbe az irányba. A WHO által javasolt szégyenletes Pandémiás Paktum megszünteti az államok azon képességét, hogy maguk reagáljanak és vezessenek be egészségügyi intézkedéseket, és ehelyett kénytelenek lesznek hallgatni a WHO-ra, egy szervezetre, amelyet nagyrészt ezek a gazdag magánszemélyek finanszíroznak, Bill Gatestől Soros Györgyig, akik csak az árnyékban élők frontemberei. Úgy tűnik azonban, hogy egyre többen vannak tisztában ezzel a tervvel, és ez egyre nagyobb problémát jelent számukra. Éppen ezért a média és a tényellenőrzők mindent megtesznek, hogy ezt megtámadják, és összeesküvés-elméletként mutassák be. Ebben az összefüggésben olvassa el ezt a cikket a Washington Postból.

Genf – A világ egészségügyi vezetői, akik vasárnap Genfben gyűltek össze, hogy megvitassák a járványt, egy másik vírusproblémával néznek szembe: egy zsigeri, szenvedélyes internetes reakcióval, amely az Egészségügyi Világszervezetet a nemzeti kormányok hatalomátvételére irányuló összeesküvéssel vádolja.

Az Egészségügyi Világgyűlés, a WHO 194 tagállamának döntéshozó testülete két év után tartja első rendezvényét, mivel a koronavírussal kapcsolatos korlátozásokat feloldották. Míg az immár 75. alkalommal megrendezett összejövetelt általában száraz, technokratikus eseménynek tekintik, az összeesküvés-elméletek hívei idén a demokrácia és a zsarnokság harcának kulcsfontosságú pillanataként fogalmazzák meg.

Az elméletek főként a „pandémiás megállapodás” megvitatására összpontosítanak – egy lehetséges megállapodásra, amely egy napon szabályozhatja, hogy az országok hogyan készüljenek fel a jövőbeli világjárványokra és hogyan reagáljanak azokra. Bár a közgyűlésen nem születik megállapodás, a reakció gyorsan túlterjedt a globális egészségügy világán.

"Ez az úgynevezett világjárvány-megállapodás az egyetlen, a legzsarnokibb hatalomrablás, amelyet életünk során láthattunk" - osztotta meg nemrég a Twitteren Right Said Fred, az 1990-es évek angol popcsoportja, megosztva egy skót régész cikkét. és a jobboldali GB News televíziós műsorvezetője.

A járványügyi megállapodás nem elkerülhetetlen. Bár a tagországok decemberben megállapodtak abban, hogy új megállapodásra van szükség, a végleges tervezethez évekig tartó tárgyalások szükségesek; A cél 2024. A WHO-nak sem ad új átfogó jogosítványokat, mivel a szervezetnek sem hadserege, sem szankcionálási joga nincs, és továbbra is a tagállamokra kell támaszkodnia, hogy betartsák és érvényesítsék a szabályokat. Egyes támogató szakértők úgy vélik, hogy ez nem valószínű, hogy valaha is megtörténik, tekintettel a kulcsfontosságú országok, például az Egyesült Államok és Kína közötti hatalmas geopolitikai megosztottságra.

De az ötletet különféle emberek népszerűsítették. Russell Brand, az egykor baloldali nézeteiről és hedonista életmódjáról ismert brit komikus egy videóüzenetben figyelmeztetett, hogy a megállapodás megtárgyalása azt jelenti, hogy "vége a demokráciának", és a jövőben az emberek azt mondják majd, hogy egy szörnyű technokrata, globalista napirendbe csöppentünk. ”

Michele Bachmann volt Trump-kormányzati tisztviselővel adott interjúban a GOP volt kongresszusi képviselője, Michele Bachmann elmondta, hogy a Biden-kormány elfogadta a globális egészségügyi törvény módosításait, amelyek „javaslatot jelentenek, hogy a Föld minden nemzete engedje át a WHO-nak a nemzeti egészségügyi döntései feletti szuverenitását. "."

A tényellenőrzők, például Snopes reakciói ellenére ezt a reakciót az Egyesült Államok jelentős politikusai támogatják. "Soha nem engedhetjük meg [elnök] Bidennek, hogy a 'pandémiás megállapodást' arra használja fel, hogy a korrupt WHO-t irányítsa az Egyesült Államok közegészségügyi döntései felett" - írta Marco Rubio (R-Fla.) szenátor szombaton a Twitteren.

Tucker Carlson, a Fox News műsorvezetője, aki segít az amerikai konzervatívok politikai diskurzusának alakításában, a közelmúltban azt mondta műsorában, hogy a Biden-adminisztráció lemond "az életed minden vonatkozása – intim vonatkozásai – feletti tekintélyéről".

„Képzelje el tehát azokat a polgári szabadságjogokkal való visszaéléseket, amelyeket a karantén alatt tapasztalt, de ezúttal tartósan és idegen országból irányítva” – mondta.

A WHO-t követő szakértők azt állítják, hogy az elméletek annyira feszültek, hogy a valóság megfordítását jelentik. A világjárványokkal kapcsolatos lehetséges megállapodás nem szerepel az idei közgyűlés napirendjén. A tárgyalások várhatóan legalább 2024-ig lezárulnak.

Még ha születik is a világjárványra való felkészültségről szóló megállapodás szövege, azt maguknak a tagállamoknak kell aláírniuk, ratifikálniuk és végrehajtaniuk. "Minden megállapodásnak végre át kell mennie egy hazai közönségteszten" - mondta Suerie Moon, a genfi ​​Graduate Institute for International and Development Studies Globális Egészségügyi Központjának társigazgatója.

„Ez a fajta félelem emlékeztet arra, mennyire polarizált lehet a közvélemény a nemzetközi együttműködés kérdéseiben. De végül is egyetlen ország sem képes egyedül megbirkózni a járványokkal” – mondta Moon.

Az eheti közgyűlésen, amely vasárnap kezdődött és szombaton ér véget, a tagállamok képviselői gyűlnek össze, hogy megvitassák a különböző témákat, köztük az ukrajnai háborút és a majomhimlős eseteket.

A vita nagy része azonban valószínűleg arról fog szólni, hogyan lehet megbirkózni a koronavírus-járvány végével, és hogyan lehet jobban felkészülni a következőre. Tedros Ghebreyesus, a WHO főigazgatója bemutatkozó beszédében elmondta, hogy a világjárvány „fejjel lefelé fordította világunkat”.

Egyes reformokról akkor is szó lesz, ha nem írnak alá megállapodást. Az Egyesült Államok módosításokat dolgozott ki a Nemzetközi Egészségügyi Szabályzathoz, amely jogi keretet utoljára 2005-ben frissítették, és részletezi, hogy az országok hogyan reagáljanak a határokon átnyúló közegészségügyi vészhelyzetekre. A módosítások célja, hogy szigorítsák a WHO-hoz intézett ilyen vészhelyzetekre vonatkozó információkéréseket, bár a reformtárgyalások többségére várhatóan a későbbi években kerül majd sor.

Szintén napirenden van a WHO költségvetésébe befizetett tagországok kötelező hozzájárulásának fokozatos emeléséről szóló megállapodás, amelynek teljes összege jelenleg alacsonyabb, mint az Egyesült Államok egyes nagy kórházainak nettó bevétele.

A WHO-t a világjárvány során végig kritika követte, amelyek közül a legkonspiratívabb azzal vádolta, hogy eltúlozza a vírust, vagy ürügyként használja a hatalom megszerzésére. Mások kritizálták a WHO-t és vezetőjét, amiért túl közel állnak Pekinghez, Donald Trump elnök pedig "Kína-központúnak" nevezte a szervezetet, amikor csökkentette a finanszírozást és kilépett az Egyesült Államokból (a Biden-kormány később újra csatlakozott és megújította a finanszírozást).

Kanadában a konzervatív politikus, Leslyn Lewis, aki a pártvezetésben reménykedik, azt mondta, hogy a megállapodás "lényegében aláásná a demokráciánkat", míg az Egyesült Ausztrál Párt az Elszigetelődés Ellen egy egész oldalas hirdetést tett közzé, amelyben megvádolta a nagy politikai pártokat, hogy átruházzák az összes egészségügyi eszközöket és kórházakat a Kína által ellenőrzött WHO-nak”.

De az ötlet nem korlátozódik az angolszférára, Németországban az elszigetelődés elleni tiltakozások a „WHO-Pandemievertrag” ellen irányulnak. Jair Bolsonaro brazil elnök lett a mozgalom hőse, miután egy videó jelent meg a közösségi médiában, amelyen azt mutatja, hogy soha nem ír alá egy világjárvány-készültségi megállapodást.

A WHO reagált a kritikák egy részére, és Tedros a közelmúltban azt mondta, hogy vannak olyan csoportok, amelyek hamis kijelentéseket tesznek és szándékosan elferdítik a tényeket. Kristálytiszta akarok lenni. A WHO napirendje nyilvános, nyitott és átlátható. A WHO erősen elkötelezett az egyének jogai mellett.”

A potenciális világjárvány-megállapodás leghevesebb bírálata Oroszországtól és Kínától érkezett. Az orosz állami hírek azt sugallják, hogy a WHO reformjai az Egyesült Államok és szövetségesei hatalomátvételét jelentenék, míg a közelmúltban a kínai közösségi médiában elterjedt egy petíció, amely szerint a járványügyi megállapodás lehetővé tenné a WHO számára, hogy ellenőrizhesse Pekingnek a járványra adott válaszát.

Forrás: washingtonpost

A bejegyzés trackback címe:

https://covid-vaccine.blog.hu/api/trackback/id/tr1217839871

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása