LOGICAL PORTAL

LOGICAL PORTAL

Figyelmeztetés a beoltottaknak: A Lancet tanulmány a beoltott emberek immunitásának gyengülését mutatja hónapok alatt!

2022. november 21. - KAWALACI

2022 februárjában egy Lancet-tanulmányt tettek közzé a Covid-19 elleni védőoltás hatékonyságáról és a beoltott egyének immunitásának idővel csökkenő csökkenéséről. A Svédországban kilenc hónapon át 1,6 millió ember bevonásával végzett tanulmány kimutatta, hogy a vakcina védelme a tüneteket mutató Covid-19 ellen meglehetősen gyorsan csökken, és hat hónap elteltével a beoltott csoport legsebezhetőbb tagjai jobban ki vannak téve a vírusnak, mint a be nem oltottak. Abban az időben, amikor a legtöbb iparosodott ország még csak most kezdte meg kiegészítő oltási politikáját, úgy gondoltuk, hasznos lenne visszautalni erre a dokumentumra, bár az már több hónapos.

LANCET TANULMÁNY 

2022 februárjában a The Lancet közzétett egy kiadványt "Fertőzés, kórházi kezelés és halálozás kockázata a Covid-19 elleni vakcina második adagját követő 9 hónapig: retrospektív, kohorsz vizsgálat a teljes svédországi lakosságról" címmel, amelynek témája: A tanulmány a Covid-19 elleni vakcina hatékonyságának értékelése volt a második injekció után kilenc hónapig.

Bár vannak eltérések a választott vakcinától függően, a vizsgálat eredményei a vakcina hatékonyságának fokozatos csökkenését mutatják minden vakcina esetében, gyártótól függetlenül.

 

Lancet tanulmány
Lancet tanulmány

Úgy tűnik, hogy a beoltott emberek közvetlenül a második adag után jobban védettek a Covid-19 ellen, mint a be nem oltottak. Azonban hat hónap, sőt több mint nyolc hónap elteltével a számok megváltoznak, és egyes kiszolgáltatott személyeknél csekély, vagy akár negatív hatást is mutathatnak. A legriasztóbb adatok a legérzékenyebb témákban találhatók, nevezetesen a 80 év felettieknél vagy a társbetegségekben szenvedőknél.

Lancet tanulmány
Lancet tanulmány

Vakcina hatékonysági görbe hónaponként (lásd a 2. függelék vizsgálatait)

Lancet tanulmány
Lancet tanulmány

KENJI YAMAMOTO ELEMZÉSE

A Virology Journalban Kenji Yamamoto 2022. június 5-én közzétett egy levelet, amelyben megadta a Lancet-tanulmány értelmezését. Az eredményeket olvasva megerősíti, hogy a vakcina hatékonysága idővel csökken, és „a beoltott személyek immunológiai funkciója a Covid-19 elleni oltás két adagjának beadása után nyolc hónappal alacsonyabb volt, mint a be nem oltottaké”.

Mielőtt az okokkal foglalkozna, emlékeztet arra is, hogy több hivatal is kijelentette, hogy nem lehet gyakori oltást végezni a Covid-19 ellen.

„Az Európai Gyógyszerügynökség ajánlásai szerint a Covid-19 oltóanyag gyakori injekciózása negatív hatással lehet az immunválaszra, és előfordulhat, hogy nem kivitelezhető. Több ország, köztük Izrael, Chile és Svédország is csak az időseknek és más csoportoknak ajánlja a negyedik adagot, nem minden egyénnek” – emlékeztet levelében a kutató.

Ezután a kutató visszatér azokra a tényezőkre, amelyek a vakcinát kapott betegek immunitásának csökkenéséhez vezethettek.

Először is, a genetikai kódban az uracil helyettesítésére használt módosított ribonukleozid N1 metilpszeudouridin szerinte a szabályozó T-sejtek aktiválódását idézheti elő, ami a celluláris immunitás csökkenéséhez vezethet. A maga részéről egy tüskefehérje, amely nem bomlik le közvetlenül az mRNS alkalmazása után, szerinte károsíthatja az immunitást. Az exoszómákban (a testsejtekben jelenlévő fehérjék komplexe, amelynek fő funkciója az anomáliákat hordozó RNS-molekulák lebontása) jelenlévő Spike fehérje több mint négy hónapig keringhet a szervezetben. Ez azonban nem magyarázza meg az összes problémát, mivel az in vivo vizsgálatok azt mutatják, hogy a lipid nanorészecskék (LPN) felhalmozódnak a májban, a lépben, a mellékvesékben és a petefészkekben, és hogy az NPL-be kapszulázott RNS erősen gyulladásos.

A Spike fehérjét termelő antitestek károsítanák azokat a sejteket és szöveteket, amelyek a Spike fehérjét termelik, ami viszont károsítaná a véráramban lévő vaszkuláris endothel sejteket.

A kutató azt is írja, hogy az ADE-jelenség (Antibody Dependent Enhancement), vagyis az antitest-facilitáció akkor fordulhat elő, ha egy személy megfertőződik egy másik vírusszerotípussal, amelyre vonatkozóan létezik egy ADE-jelenség az antitest-facilitáció, ami kedvez a fertőzésnek.

Olyan új jelenségeket is feltár, mint például bizonyos vírusok, például a herpes zosterért felelős vírusok újraaktiválódása, vagy egyes beoltott betegek immunszuppressziójának jelei, ami jelentősen megnehezíti fertőzéseik kezelését, különösen műtét után.

Tekintettel a beoltottak immunitásának néhány hónap utáni hanyatlására, a tanulmány arra a következtetésre jutott, hogy további védőoltásokra van szükség ahhoz, hogy új védelmet nyújtsanak azoknak az embereknek, akik már nem védettek a Covid-19 ellen. Mindazonáltal, figyelembe véve a több hónap után beoltott emberek eredményeit, kérdéseket kell felvetni az ismételt és általános védőoltás előnyeivel kapcsolatban. Fenntartható-e egy ilyen politika?

Ha két adag után csökken az immunitás, mi történik a harmadik, negyedik, ötödik stb. után? Bár egyes tudósok attól tartanak, hogy az ismételten injekcióban részesült emberek immunrendszere általános zavart okoz, a mai napig nem végeztek klinikai vizsgálatokat, amelyek megerősítenék ezeknek az erősítőszereknek a hasznosságát és az őket szedők egészségére gyakorolt ​​hatásukat.

A bejegyzés trackback címe:

https://covid-vaccine.blog.hu/api/trackback/id/tr1517984082

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása