LOGICAL PORTAL

LOGICAL PORTAL

2022-re új, új generációs COVID-vakcinákra van szükség-mondja a BioNTech vezérigazgatója

2021. október 09. - KAWALACI

Valószínűleg 2022 közepére szükség lesz egy új vakcinára, amelyet a Covid-19 új generációira reagálva terveztek-mondta a Pfizer csípését kifejlesztő biotechnológiai vállalat, a BioNTech vezetője.

A német cég vezérigazgatója, Uğur Şahin a Financial Timesnak elmondta, hogy a Covid-19 változatai, például a Delta törzs, fertőzőbbek, de a jelenlegi oltóanyagok intenzívebb beadásával kezelhetők.

Hozzátette azonban, mutációk lépnek fel, amelyek áthaladhatnak a szervezet védőoltásán, amelyet a vakcina révén szerzett.

„Idén [egy másik oltás] teljesen felesleges. A jövő év közepére azonban már más lehet a helyzet " - mondta Sahin, hozzátéve, hogy a jelenlegi oltóanyagok" adaptált "változataira lesz szükség a feltörekvő új törzsek célzott megcélzásához.

"Ez a vírus megmarad, és a vírus tovább alkalmazkodik" - mondta.

„Nincs okunk feltételezni, hogy az immunrendszer könnyebben megbirkózik a következő generációs vírussal, mint a jelenlegi generáció. Ez egy folyamatos fejlődés, és ez az evolúció csak most kezdődött el. 

Sahin azt jósolta, hogy a vakcinázási programok jövőre két fő irányt foglalnak magukban, ösztönző injekciókkal a már oltottak számára, és folytatják az oltási kampányt azok számára, akik eddig csak minimálisan férhettek hozzá.

Számos oltóanyag -fejlesztő, köztük a BioNTech és az amerikai gyógyszeripari vállalat, a Pfizer, akik segítettek a vállalat mRNS -vakcinájának forgalomba hozatalában, nyomás alatt voltak, hogy megoszthassák a szabadalmakat és a technológiát a szélesebb vakcinagyártás érdekében.

Míg Sahin azzal érvelt, hogy a szabadalmak megosztása nem jelent kockázatot a minőségellenőrzésre, Albert Bourla, a Pfizer vezérigazgatója többször is azzal érvelt, hogy a szellemi tulajdonjogokról való lemondás visszatartaná az innovációt. Azonban az olyan kritikusok, mint Tom Frieden, az Egyesült Államok Betegségmegelőzési és Megelőzési Központjának korábbi elnöke, "háborús haszonszerzéssel" vádolták a gyógyszergyárakat.

Sahin nem volt hajlandó megjósolni, hogyan határozzák meg a Pfizer vakcina árát a jövőben, de azt mondta az újságnak, hogy az elkövetkező években még szükség lesz rá.

A BioNTech társalapítója, Dr. Ugur Sahin szerint az általa Pfizer számára tervezett COVIDA-19 vakcinát mindössze néhány óra alatt, egy nap alatt tervezték meg 2020. január 25-én.

A történelemben egyetlen másik oltóanyagot sem hoztak létre és gyártottak ilyen gyorsan. Korábban a valaha kifejlesztett leggyorsabb vakcina több mint négy évig tartott.

Eközben a Dublini Trinity College és az Edinburgh-i Egyetem új kutatása újabb bizonyítékokat tárt fel arra vonatkozóan, hogy a D-vitamin véd a súlyos COVID-19 betegség és halál ellen.

A bejelentők szerint közel 50 000 beteg halt meg röviddel 14 nappal a COVID elleni oltás után. "Hazudok. Kétségtelen, hogy hazudnak ” - mondta Renz ügyvéd. "A" biztonságos és hatékony "mantrának meg kell állnia a mai információk után."

 

 

Samir A.

A bejegyzés trackback címe:

https://covid-vaccine.blog.hu/api/trackback/id/tr5216715836

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása