LOGICAL PORTAL

LOGICAL PORTAL

Kényszerített elmekontroll és agymosási taktika

2021. október 30. - KAWALACI

Nem megfelelő pszichológiai és társadalmi befolyás létrehozására használt taktika, gyakran szorongással és stresszel járó eszközökkel.

Manapság az elmekontrollt vagy az agymosást tudományos körökben kényszerítő meggyőzésnek, kényszerítő pszichológiai rendszereknek vagy kényszerítő befolyásolásnak nevezik. Az alábbi rövid leírás Dr. Margaret Singertől, a Berkeley-i Kaliforniai Egyetem emeritus professzorától származik, amely az elmekontroll és a kultuszok elismert vezető tekintélye a világon.

RÖVID ÁTTEKINTÉS

A kényszert az American Heritage Dictionary a következőképpen határozza meg:

  1. Kényszeríteni az embert, hogy bizonyos módon cselekedjen vagy gondolkodjon.
  2. Irányítani, visszatartani vagy erőszakkal irányítani.
  3. Erőszakkal hozzák.

A kényszerpszichológiai rendszerek olyan viselkedésmódosító programok, amelyek pszichológiai erőt alkalmaznak egy ideológia vagy egy bizonyos hiedelmek, elképzelések, attitűdök vagy viselkedések megtanulására és elfogadására. E programok üzemeltetői által alkalmazott alapvető stratégia a kényszer, szorongás és stressz számos különböző taktikájának szisztematikus kiválasztása, sorrendje és összehangolása folyamatos időszakokon keresztül. Egy ilyen programban az alany apró "láthatatlan" lépések sorozatával kénytelen alkalmazkodni.

Minden kis lépést úgy terveztünk meg, hogy elég kicsi legyen ahhoz, hogy a válaszadók ne vegyék észre magukon a változásokat, és ne azonosítsák az alkalmazott folyamatok kényszerűségét. E taktikák alanyai csak jóval később, ha valaha is ráébrednek egy kényszerpszichológiai program rejtett szervezeti céljára.

Ezeket a taktikákat általában az áldozat jó szándékú, de megtévesztett „barátai és szövetségesei” csoportos környezetben alkalmazzák. Ez megakadályozza, hogy az áldozat felállítson egy egovédelmet, amelyet általában fenntartunk ismerős rivális helyzetekben. Ezeknek a programoknak a kényszerpszichológiai hatása az egyén kritikai gondolkodási képességeinek és szabad akaratának leküzdésére irányul, kivéve a tájékozott ítélkezést.

Az áldozatok fokozatosan elvesztik a független döntéshozatal és a tájékozott beleegyezés megszerzésének képességét.

Kritikus gondolkodásukat, védekezésüket, kognitív folyamataikat, értékeiket, eszméiket, attitűdjüket, viselkedésüket és érvelésüket inkább a technológiai folyamat ássa alá, semmint az értelmes szabad választás, a racionalitás, vagy a felhozott ötletek vagy javaslatok eredendő érdeme vagy értéke. Hogyan működnek?

A nem megfelelő pszichológiai és társadalmi befolyás létrehozására használt taktikák, gyakran szorongással és stresszel járó eszközökkel, hét fő kategóriába sorolhatók.

Taktika 1

Növelje a szuggesztibilitást és „lágyítsa” az egyént speciális hipnotikus vagy egyéb, a szuggesztibilitást növelő technikákkal, mint például: hang-, vizuális, verbális vagy tapintható rögzítési gyakorlatok, a rutintevékenységek túlságosan pontos ismétlése, alváskorlátozás és/vagy táplálkozási korlátozás.

Taktika 2

A gyakran túlzott jutalmak és büntetések rendszerével szabályozza az ember társadalmi környezetét, idejét és szociális támogatási forrásait. Elősegítik a társadalmi elszigeteltséget. A családdal és a barátokkal való kapcsolattartás lerövidül, csakúgy, mint azokkal az emberekkel, akik nem osztják a csoport által jóváhagyott nézeteket. Elősegíti a csoporttól való gazdasági és egyéb függést.

Taktika 3

Tiltsa meg a nem alátámasztott információkat és a nem megerősítő véleményeket a csoportos kommunikációban. Az idegenekkel folytatott beszélgetés megengedett témáira szabályok vonatkoznak. A kommunikáció nagyon kontrollált. Általában a nyelvet "a csoporton belül" építik fel.

Taktika 4

Vedd rá a személyt, hogy negatív módon értékelje újra saját tapasztalatának és korábbi viselkedésének legfontosabb aspektusait. Az erőfeszítések célja az alany alapvető tudatának, valóságtudatának, világnézetének, érzelmi kontrolljának és védekező mechanizmusainak destabilizálása és aláásása. Az alanyt saját élettörténetének újraértelmezése vezérli, hogy az ok-okozati összefüggés új változatát alkalmazza.

Taktika 5

Teremtse meg a tehetetlenség érzését azáltal, hogy egy személyt olyan intenzív és gyakori cselekedeteknek és helyzeteknek vet ki, amelyek aláássák önmagukban és ítélőképességében vetett bizalmát.

Taktika 6

Hozzon létre erős averzív érzelmi izgalmat az alanyban olyan nem fizikai büntetésekkel, mint az intenzív megaláztatás, a kiváltságok elvesztése, a társadalmi elszigeteltség, a társadalmi státusz megváltozása, az intenzív bűntudat, a szorongás, a manipuláció és más technikák.

Taktika 7

Megfélemlíteni egy személyt a csoport által szankcionált világi pszichológiai fenyegetések erejével. Például azt sugallják vagy sejtetik, hogy a jóváhagyott hozzáállás, meggyőződés vagy következményes magatartás elfogadásának elmulasztása súlyos büntetést vagy súlyos következményeket von maga után, mint például testi vagy mentális betegség, korábbi testi betegség kiújulása, drogfüggőség, gazdasági összeomlás, társadalmi kudarc, válás, szakítás, párkeresés kudarca stb.

A pszichológiai erőnek ezeket a taktikáját olyan mértékben alkalmazzák, hogy az egyén tudatos vagy szabad döntéshozatali képessége gátolt lesz. Az áldozatok képtelenek meghozni azokat a normális, bölcs vagy kiegyensúlyozott döntéseket, amelyeket nagy valószínűséggel vagy más módon meghoztak volna, ha nem manipulálták volna őket tudtukon kívül ezek az összehangolt technikai folyamatok. Ezeknek a folyamatoknak a halmozott hatása a nem megfelelő befolyásolás még hatékonyabb formája lehet, mint a fájdalom, a kínzás, a kábítószer vagy a fizikai erőszak alkalmazása, valamint a fizikai és jogi fenyegetés.

MIBEN KÜLÖNBÖZIK A KÉNYSZERŰ PSZICHOLÓGIAI MEGGYŐZÉS A TÖBBI HATÁSTÍPUSTÓL?

A pszichológiai kényszerrendszerek abban különböznek a jóindulatú társas tanulástól vagy a békés meggyőzéstől, hogy milyen körülmények között alkalmazzák őket. Ezek a feltételek magukban foglalják az alkalmazott kényszerítő pszichológiai taktikák típusát és számát, a környezeti és interperszonális manipuláció súlyosságát, valamint a bizonyos nemkívánatos viselkedések elnyomására és a kívánt viselkedések képzésére alkalmazott pszichológiai erő mennyiségét.

A kényszerítő erőt hagyományosan fizikai értelemben vizualizálják. Ebben a formában könnyen azonosítható, világos és egyértelmű. Az erőltetett pszichológiai erőt sajnos nem volt olyan könnyű átlátni és meghatározni. A törvény annyiban megelőzte a fizikai tudományokat, hogy megengedte, hogy a kényszer ne járjon fizikai erővel. Felismerte, hogy az egyént fenyegetheti és pszichológiailag kényszerítheti az, amit veszélyesnek tart, nem feltétlenül az, ami veszélyes.

A törvény elismerte, hogy még a fenyegetésnek, mint cselekvésnek sem kell fizikainak lennie. Egyebek mellett a gazdasági veszteséggel, a társadalmi elszigeteltséggel és a nevetségessel kapcsolatos fenyegetéseket a törvény különböző összefüggésekben pszichológiai kényszerítő erőként ismeri el.

MIÉRT KÁROSAK A KÉNYSZERPSZICHOLÓGIAI RENDSZEREK?

A pszichológiai kényszerrendszerek sértik az alapvető emberi jogokról alkotott legalapvetőbb fogalmainkat. Sértik az egyének jogait, amelyeket az Egyesült Államok alkotmányának első kiegészítése garantál, és amelyeket világszerte számos elvi nyilatkozat is megerősít.

Áldozataik összezavarásával, megfélemlítésével és elhallgattatásával azok, akik profitálnak ezekből a rendszerekből, elkerülik a leleplezést és a vádemelést olyan cselekményekért, amelyeket károsnak ismernek el, és amelyek a legtöbb országban illegálisak, mint például: csalás, hamis bebörtönzés, jogosulatlan befolyásolás, kényszerszolgálat, szándékos érzelmi bántalmazás. stressz, hallatlan viselkedés és más kínzó cselekedetek.

Szerző: Dr. Singer Margit

A bejegyzés trackback címe:

https://covid-vaccine.blog.hu/api/trackback/id/tr5216740660

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása