LOGICAL PORTAL

LOGICAL PORTAL

Kínai tudósok robotméheket hoztak létre babák felnevelésére

2022. február 13. - KAWALACI

Kínai tudósok mesterséges intelligencia dajkát hoztak létre a babák robotbélrendszerben történő nevelésére. Jelenleg egy új technikát alkalmaznak az állati embriók laboratóriumi fejlesztésének elősegítésére, amelyek magzatokká érnek.

A mesterséges intelligenciával rendelkező dada fejlődött. A robotokat és a mesterséges intelligenciát (AI) manapság arra használják, hogy maximalizálják az emberi élet megjelenését, ami nagy előrelépést jelent a tudományban.

A robotika és a mesterséges intelligencia ma már segítheti az újszülöttek növekedését algoritmusok és mesterséges méhek alkalmazásával, hasonlóan ahhoz, amit a kultikus Mátrixban láthatunk.

A South China Morning Post szerint a szucsoui kínai tudósok álltak a legújabb technikai innováció megalkotásában. Eközben aggodalomra ad okot az emberek laboratóriumi környezetben való gondozásának erkölcsi következményei.

A suzhoui szakértők eredményeiket a lektorált Journal of Biomedical Engineering folyóiratban tették közzé. Kutatók szerint a mesterséges intelligencia dadák segíthetnek az embergyerekeknek egy "hosszú távú embriótenyésztő eszközben" felnőni.

Ez a mesterséges méh egy nagy gép, különböző részekkel a magzatok számára. Ha a babák a kamrában vannak, úgy táplálkoznak, mint egy igazi anyaméhben, ami a "tápanyagok" optimális kombinációjával lenne ellátva.

A szoftver figyelemmel kíséri az embriók egészségét és a „fejlődési potenciált” az embrionális fejlődés során, ami eugenikának tűnik.

Nem valószínű, hogy ez egyhamar megtörténik…

Jelenleg egy új technikát alkalmaznak az állati embriók laboratóriumi fejlesztésének elősegítésére, amelyek magzatokká érnek. Ez annak az igazságnak tudható be, hogy a nemzetközi jog tiltja a két hétnél idősebb emberi embriókon végzett kísérletezést.

Az SMCP szerint Kínában is betiltották a béranyaságot. Kínában a közeljövőben nem használhatók mesterséges méhek, mert gyakorlatilag egy kórházat vagy laboratóriumot anyává változtatnának a kínai törvények értelmében.

A mesterséges méh építése azonban nem új ötlet. Noha ez nem új felfedezés, az emberi tömegtermelésbe való beemelés és a mesterséges intelligencia rangsorolásával kombinálva az, és ez egy olyan fejlesztés, amely meglehetősen disztópikusnak hangzik.

Persze nem minden reménytelen disztópia.

Bár az emberi csecsemők mesterséges előállítása feszültnek tűnik, van néhány előnye. Például a gyermek születése emberben hagyományosan hosszú, időigényes és kényelmetlen folyamat, és ez potenciálisan segítséget jelenthet azoknak az anyáknak, akik szeretnének gyermeket vállalni, de jelenleg úgy tűnik, hogy erre nem képesek emberi helyettesítő. Ráadásul az évszázad végére a világ népessége milliárdokkal csökken, és a születések száma világszerte riasztó mértékben csökken.

Valahányszor elérhetővé válik a mesterséges emberi fejlesztés, az lehetővé teszi azoknak az egyéneknek, akik egyébként nem tudnának gyermeket vállalni. Az örökbefogadás alternatíva a több ezer nevelőszülőknél lévő fiatal számára, akik örökbe fogadhatnak.

FORRÁS: scmp.com

A bejegyzés trackback címe:

https://covid-vaccine.blog.hu/api/trackback/id/tr3217471306

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása