LOGICAL PORTAL

LOGICAL PORTAL

Oroszország veszélyes biológiai hadviselési laboratóriumokat vehet célba Ukrajnában

2022. február 28. - KAWALACI

Oroszország katonai leszerelési művelete egybeesett az amerikai katonai biolaboratóriumok Kijevben és Odesszában tervezett elindításával. Az Egyesült Államok ukrajnai nagykövetsége azóta törölte honlapjáról a Pentagon által finanszírozott 11 ukrajnai biolaboratóriumhoz kapcsolódó dokumentumokat, amelyek sokak szerint ezek okai ezeknek az eseményeknek.

Legalább egy dokumentum utal a két ukrajnai biolaboratórium elindításának utolsó szakaszára: Kijevben és Odesszában:

Oroszország veszélyes biológiai hadviselési laboratóriumokat vehet célba Ukrajnában 1

Képernyőkép egy ritka, nem törölt dokumentumról, amely az ukrán biolaborhoz kapcsolódik.

2021 októberében az Egyesült Államok Védelmi Fenyegetéscsökkentési Ügynöksége (DTRA), az Egyesült Államok Védelmi Minisztériumának (DoD) belüli harctámogató ügynöksége további megállapodást jelentett be a „nagyon veszélyes kórokozók elleni küzdelemről”.

A kiegészítő szerződés a személyzet felszerelését és kiképzését, valamint a létesítmények üzembe helyezését foglalta magában. A munkálatok költségét 3,6 millió dollárra becsülik, bár a dokumentumban szereplő egyes számadatokat törölték. A dokumentum szerint a laboratóriumok már majdnem készen álltak a munka megkezdésére. Ezek befejezése azonban a dokumentum aláírásának napjától (2021 júliusától) elhalasztották, és 2022 februárjának végén kellett volna elkezdődniük.

Az interneten keringő térkép szerint az Egyesült Államok által támogatott biolaboratóriumok Vinnyicában, Ungváron, Lvivben, Herszonban, Ternopilben, valamint a Krím és Luhanszk közelében is találhatók. Egyes források szerint a 11 biolaborból legalább 7-et megsemmisített az orosz haladás. Az Egyesült Államok állítólag több mint 2 milliárd dollárt költött ilyen programokra csak Ukrajnában, nem számítva a grúziai, kazahsztáni, örményországi, azerbajdzsáni és üzbegisztáni hasonló projekteket.

Az ukrajnai laboratóriumok az 1991-ben elindított, Oroszország és a volt Szovjetunió ellen irányuló amerikai fenyegetéscsökkentési program részeként épültek. Érdekes, hogy Ukrajna és az Egyesült Államok együttműködése ezen a területen az első 2005-ös ukrajnai „narancssárga” forradalom után erősödött meg.

Nyikolaj Patrusev, az Orosz Biztonsági Tanács titkára az Argumenty I Fakty hetilapnak adott interjújában 2021-ben arra figyelmeztetett, hogy az Egyesült Államok által világszerte létrehozott biológiai laboratóriumok több tízmillió ember egészségét veszélyeztetik.

„A Nyugat aggódik az emberi jogok miatt, de nagymértékben megsérti azokat. "A washingtoni biológiai laboratóriumok világszerte több tízmillió ember egészségét veszélyeztetik, megsértve jogaikat" - mondta Oroszország biztonsági főnöke.

 

AZ UKRÁN ELLENZÉK ELÍTÉLTE A BIOLABOROKAT

Viktor Medvedcsuk ukrán ellenzéki képviselő is elítélte a külföldi bakteriológiai laboratóriumok ukrajnai tevékenységét, és azt mondta, hogy azok nem átláthatóak. Ezt a Prime talk show-ban nyilatkozta, amelyet a 112 Ukrajna TV-csatorna sugárzott. „Ma egy kérdést teszünk fel: mutasd meg, mit csinálnak, mennyire veszélyes ez, és hogyan érinti Ukrajna nemzeti érdekeit. A más laboratóriumokról rendelkezésre álló információk sok kérdést vetnek fel. Ezek olyan laboratóriumok, amelyek a volt szovjet tagköztársaságokban, Örményországban, Azerbajdzsánban, Grúziában, Kazahsztánban és Ukrajnában nyíltak meg. Szeretnénk tudni, mit csinálnak ott” – mondta.

Medvedcsuk hangsúlyozta, hogy egyes esetekben az ezekből a biolaborokból származó szivárgások tömeges fertőzéseket, Ukrajnára atipikus betegségek terjedését okozták, és ezt szintén nem vizsgálták ki teljesen.

„Honnan tudjuk, hogy ezek a laboratóriumok mit csinálnak, és miért csinálják ezt itt? Sőt, Ukrajna genotípusát és országunk különböző régióiban élő polgárait tanulmányozzák. Mi ennek a célja? Hogyan őrizné meg egészségét? Hogyan vértezné fel őket a veszélyes betegségek elleni védekezési eszközökkel? Vagy annak számítása alapján, hogy Ukrajna déli, keleti, nyugati részén, középső részén élő népünk testét hogyan érintheti ez vagy ez az eszköz, amely még mindig a biológiai és bakteriológiai kutatás eszköze marad?

„Miért lassította le az Egyesült Államok a Biológiai Fegyverek Egyezményéről szóló tárgyalásokat az elmúlt 20 évben? Miért nem zajlanak ezek a tárgyalások? Tehát van érdeklődés, van-e cél? Sőt, beszélünk az emberek életéről, beszélünk az emberek egészségéről, de vannak gazdasági problémák is. És ha ezeket a tanulmányokat, mondjuk feltételesen, gazdasági szabotázs céljából végzik, például az állatállomány vagy más területek megfertőzésére, akkor azt a gazdasági verseny elleni küzdelem eszközeként fogják használni?

„Akár Ukrajnában van, akár még mindig fejlődik Ukrajnában, és beszélnünk kell a szomszédos országokról. Miért hunyna el ezen Ukrajna szemet? Miért nincs joga Ukrajnának megnézni, gondoljuk hatalmon, és ellenőrizni, mit csinálnak ott, és mennyire veszélyes? Nincs válasz, csak nem hajlandó válaszolni” – mutatott rá a képviselő.

2009-ben a vírus hatalmas vérzéses tüdőgyulladást okozott, amely 450 életet követelt. Három jelentős kolerajárványt jelentettek Ukrajnában 2011-ben, 2014-ben és 2017-ben.

2016 januárjában legalább 20 katona halt meg influenzaszerű vírusban, további 200-at pedig kórházba szállítottak. Két hónappal később 364-en haltak meg Ukrajnában a sertéspestis A (H1N1) pdm09 vírusában, amely ugyanaz a törzs, amely a 2009-es világjárványt okozta – mondta Medvedcsuk.

A Kijevi Állami Laboratóriumi Diagnosztikai és Állategészségügyi Szakértői Intézet és az Ukrajna Állami Élelmiszerbiztonsági és Fogyasztóvédelmi Szolgálat odesszai osztálya felügyelte két új laboratórium építését az Egyesült Államok segítségével. A veszélyes kórokozók endemikus törzseit tartalmazó ukrán gyűjtemény nagy részét Odesszában tárolnák. Az új kijevi és odesszai biolaboratóriumok épületei 2019-ben épültek, de még nem működtek.

VESZÉLYES BIOLÓGIAI HADIÜGYNÖKÖK LESZERELÉSE?

Moszkva aggodalmát fejezte ki az orosz határok közelében biológiai fegyverek fejlesztése miatt. Korábban Vlagyimir Putyin orosz elnök rámutatott arra, hogy külföldiek "szándékosan és szakszerűen" gyűjtik az orosz bioanyagokat.

Oroszország jelenleg is zajló ukrajnai hadműveletének célja tehát az ukrajnai DTRA-program leállítása lehet. A kijevi és odesszai projekteket most elhalasztják, ha nem mondják le. Kijev siethet bizonyítékokat elrejteni arra vonatkozóan, hogy az Egyesült Államok megsértette a biológiai fegyverek elterjedésének megakadályozásáról szóló egyezményt.

Genfben 1925. július 7-én fogadták el a fojtogató, mérgező vagy más hasonló gázok, bakteriológiai szerek háborús használatának tilalmáról szóló jegyzőkönyvet, amelyet 65 állam ratifikált, amely kimondta a bakteriológiai fegyverek katonai konfliktusokban történő alkalmazásának abszolút tilalmát. A Jegyzőkönyv azonban nem határozta meg az ellenőrzési mechanizmusokat, az állami felelősségre vonatkozó intézkedéseket és a jogsértésekre vonatkozó eljárásokat. Ez nagymértékben csökkenti az értékét.

A bakteriológiai (biológiai) és mérgező fegyverek kifejlesztésének, előállításának és felhalmozásának tilalmáról, valamint megsemmisítésükről szóló egyezményt (BTWC) 1972. április 10-én írták alá. A BTWC felvázolja azokat a mikrobiológiai és egyéb biológiai anyagokat vagy toxinokat, amelyeknek nem célja a védekezés megakadályozása. vagy más békés célokra, fegyverek, felszerelések vagy szállítóeszközök, amelyeket az ilyen szerek vagy toxinok ellenséges célokra és fegyveres konfliktusokban történő felhasználására szánnak.

Jelenleg 163 részes állam tartozik az egyezményhez, de az ellenőrzési mechanizmus hiánya korlátozta az egyezmény rendelkezéseinek végrehajtásának hatékonyságát.

FORRÁS: freewestmedia.com

A bejegyzés trackback címe:

https://covid-vaccine.blog.hu/api/trackback/id/tr2517768016

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása