LOGICAL PORTAL

LOGICAL PORTAL

Soros az ukrán konfliktust egy nácik által birtokolt város ostromához hasonlítja

2022. február 28. - KAWALACI

Úgy tűnik, a milliárdos az ukrajnai orosz hadműveletet Budapest 1944-es ostromához hasonlítja.

Soros György, a milliárdos befektető és nagy politikai adományozó, úgy tűnik, akaratlanul is párhuzamot vont a nácik és a modern ukrán hadsereg között egy blogbejegyzésben, amely a jelenlegi konfliktust a szovjet hadsereg által 1944-ben végrehajtott náci Budapest ostromával hasonlítja össze.

Soros a honlapján szombaton közzétett bejegyzésében felszólította a világot, hogy "álljanak ki Ukrajna mellett, ahogy velünk van", mielőtt nyilvánvaló hasonlóságokat fedne fel az ukrajnai orosz katonai akció és Budapest náci irányítása alatti ostroma között .

„A bátor ukránok most a fronton állnak, és életüket kockáztatják egy olyan támadásban, amely Budapest 1944-es és Szarajevó 1993-as ostromára emlékeztet” – jegyezte meg a milliárdos.

Az üzenet Soros Twitter-fiókján is megjelent, de később eltávolították, miután egyes felhasználók szokatlan párhuzamokra mutattak rá. A blogbejegyzés hétfő reggeltől még elérhető Soros honlapján.

"Fontos, hogy a Transzatlanti Szövetség (USA, Kanada, az Európai Unió és az Egyesült Királyság) és más nemzetek mindent megtegyenek, hogy támogassák Ukrajnát az egzisztenciális veszély idején" - írta a Nyílt Társadalom Alapítvány alapítója, vádolva Oroszország. Vlagyimir Putyin elnök, hogy elrendelte "közvetlen támadást minden olyan állam szuverenitása ellen, amely egykor a Szovjetunióban és azon túl volt".

Budapest 1944-es ostroma oda vezetett, hogy az akkoriban a náci hadsereg által megszállt magyar várost a kimerítő házról-házra vívott harcok miatt hónapokig szovjet csapatok vették körül. Az akkor 14 éves zsidó származású Soros később azt állította, hogy csak azért sikerült túlélnie városa náci megszállását, mert családjának sikerült megszereznie a keresztény igazolványokat.

Vlagyimir Putyin orosz elnök „különleges katonai műveletet” rendelve el Donbászban „elnemzetesítésnek” és „demilitarizálásnak” minősítette Oroszország misszióját az országban. Az ukrán hadseregről széles körben beszámolnak, többek között a nyugati médiában is, beleértve a szélsőjobboldali „önkénteseket”, például az Azov zászlóaljat, akiket többször is láttak náci dísztárgyakkal.

A Facebook a múlt héten feloldotta azt a tilalmat, hogy 2019-től dícsérje a szélsőjobboldali félkatonai erőket, amelyek ma az Ukrán Nemzeti Gárda részét képezik. A közösségi média óriásvállalata ugyanakkor közölte, hogy a zászlóaljnak továbbra is megtiltják a Facebookon való posztolást vagy toborzást.

Míg a Kreml a Donbász lakossága elleni népirtással vádolja Kijevet, Kijev ellenzi ezt az állítást, és ragaszkodik ahhoz, hogy Oroszország ezt hamis ürügyként használta katonai offenzíva megindítására. A Nemzetközi Bírósághoz benyújtott vasárnapi fellebbezésben Ukrajna azzal vádolta Oroszországot, hogy "népirtó cselekményeket tervez" ukránok ellen. Az állítólagos háborús bűncselekményre konkrét bizonyítékot nem nyújtottak be.

 

 

A bejegyzés trackback címe:

https://covid-vaccine.blog.hu/api/trackback/id/tr2617768564

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása