LOGICAL PORTAL

LOGICAL PORTAL

"Aki nem hallgatja a dalt, az hallgatja a vihart"

2022. március 09. - KAWALACI

Nem sokkal Jugoszlávia felbomlása előtt, mielőtt a méz és a tej patakokban folyt az újonnan alakult államokban, Bregović elénekelte a „Aki nem hallgatja a dalt, az hallgatja a vihart” című verset. Persze a legtöbben bedugták a fülüket a dalra, minden más már történelem.

Senki sem akart évtizedekig hallgatni Oroszországot. A Nyugat ahelyett, hogy elismerte és tiszteletben tartotta volna jogos érdekeit a nemzetközi jog alapján, minden adandó alkalommal megalázni igyekezett Oroszországot, dühösen, amiért annyi zsákmány, annyi vagyon esett ki a kezéből Oroszországban Vlagyimir Putyin hatalomra kerülésével. Nem akarták hallgatni a dalt, most Ukrajnában hallgatják az orosz fegyverek hangját.

A Nyugat tanul ebből valamit? Felismeri hiányosságait, és visszatér a megegyezés és a mások érdekeinek tiszteletben tartása politikájához? Nem véletlenül. Sajnos a Nyugat reakciói megjósolhatóak voltak: „fájdalmas szankciókat” vetne ki Oroszországgal és az oroszokkal szemben, blokkolná és lefoglalná vagyonukat szerte a világon, kizárná őket a SWIFT-ből, elvonná a bankjaikat, cenzúrát vezetne be, és két év munkaidővel kiképzi az embereket. a média kínzása egy ilyen politika általános támogatására.

Dicsőség Ukrajnának! A náci tisztelgés fogja díszíteni az európai embereket, akik végre örülnek az egyesülésnek. Az oroszok megfizetik az árát engedetlenségükért!

Csupán egy héttel az orosz államot és gazdaságot ért „nyugat erős csapásai”, amelyek után Oroszország térdre fog esni, ennek a radioaktív politikának a szele megfordul és átcsap Nyugaton.

Az EU által fogyasztott energia mintegy 40%-a Oroszországból származik. Így az európai szamaritánusok hagytak nekik néhány bankot, hogy fizessenek olajért, gázért és szénért, amelyeket nem dobtak ki a SWIFT-ből, és csak a jószándékuk miatt vásárolják tovább az orosz energiát. Jól hangzik, ha hozzátesz néhány képet, mémet, plusz Putyin = Hitler, az európai polgárok mosolya nem látszik.

Kivéve ha lefagy. Úgy, hogy a Horvát Köztársaság kormánya befagyasztotta az üzemanyagárakat. Mindenki mosolya lefagy a benzinkútnál. A szamárból a fejébe jön, hogy az orosz támadás árát (valójában a nyugatiak árát, akik figyelmen kívül hagyják az orosz jogos követeléseket) az utolsó centig az uniós polgárok fizetik az energia árán keresztül. Éppen az orosz energia európai felvásárlásának leállításának bejelentésére emelkedett az olaj ára.

Ursula von der Leyen, aki egymilliárd eurós oltóanyag megvásárlásáról tárgyal a Pfizerrel whutsapp-üzeneteken keresztül, amelyeket később töröl, azt mondja: "A hatályos szankciók már most is károsak és erős turbulenciát okoznak az orosz gazdaságban." Biztos turbulencia van az orosz gazdaságban, nem minden nap esik szét a világ! Elfelejtette megemlíteni az európai gazdaság turbulenciáját, az inflációt, mindennek az áremelkedését, az élelmiszerellátás megkérdőjelezhető biztonságát. Hozzátette: az EU-nak meg kell szabadulnia az orosz gáztól, olajtól és széntől való függésétől.

Honnan van Ursulának ilyen optimizmusa? Hogyan tud az EU megszabadulni az orosz energiától való függésétől? És tudja-e, hogy Európa térdre esik abban a pillanatban, amikor Putyin leállítja a gáz- és olajszállítást?

Vagy hogy megfordítsam a kérdést – miért nem tette meg azonnal Putyin? Egyszerű okból - Oroszország naponta egymilliárd dollárt keres olajból és gázból, és az árak emelkedésével ez az összeg nő, és így az EU fizeti az ukrajnai orosz háború költségeit, vagy az euró-arrogancia költségeit, amelyet figyelmen kívül hagytak. Oroszország évtizedek óta.

Mindenki csípőben van az idővel, kivéve Oroszországot, bár úgy tűnik, ez az egyetlen. A nyugati szankciók és az orosz eszközök világszerte történő blokádja, az orosz devizatartalékok zárolása (körülbelül 300 milliárd dollár) és az államkötvények fizetési kötelezettségének hiánya miatt Oroszország már technikailag csődben van. Az a dátum, amikor ezt a csődöt a Nyugat és ügynökségei kihirdetik, csak a Nyugat számára fontos, mert az összeomlását jelzi – az orosz hitelezők összeomlásának dominóeffektusa megteszi a maga dolgát.

Oroszország számára a nyugati mércével mért csőd nem jelent semmit. Már ki van zárva a nyugati piacról. A szankciók évei megtették a maguk részét Oroszországban – megtanultak együtt élni a szankciókkal. Jelenleg a Nyugat és Oroszország közötti egyetlen kapcsolat a gázvezetékek és az olajexport, ami egyben az utolsó esély a Nyugat számára, hogy tudatosuljon, és abbahagyja Zelenszkij komikus komikus államférfiként való nyomását.

Ahhoz, hogy a Nyugat elkerülje saját csődjét, és csak Oroszország menjen csődbe, a Nyugatnak szüksége van arra az olajmennyiségre, amelyet most Oroszországban vásárol egy másik termelőtől. Így Oroszország bevétel nélkül maradna, és a Nyugat elszigetelheti a következő száz évre. Hol van annyi új olaj, de gyorsan?

Gyorsak sehol nem léteznek. Bármelyik irányba fordítjuk is, az orosz exportból származó minden literrel kevesebb megemeli az olaj árát, és minden olajár-emelkedés további inflációt és a nyugati gazdaságok további szétesését fokozza.

Említettük Ursula optimizmusát, amely alig fél napig tartott, amíg meg nem hallotta az erős amerikai diplomáciai erők jelentését a Venezuelából való visszatérésükről! Ott Biden főnökei diplomatákat küldtek, hogy valahogyan rávegyék Madurót, hogy kezdje el nekik eladni az olaját. Mit?? Ahol?? Egy nagyszerű, hatalmas Amerika borul térdre Maduro előtt. Melyik Maduro? Ugyanaz, akit évekig nem ismertek el Venezuela elnökének, aki ellen puccsot próbáltak végrehajtani a kanadai kiképzésű Guaiddal, aki ellen az USA szankciókat vezetett be és azzal vádolta meg, hogy német doggal kereskedett! ??

Hogyan élte túl Venezuela az amerikai szankciókat, hogyan élte túl a több milliárd dolláros arany blokádot? Venezuela túlélte az évekig tartó amerikai szankciókat azzal, hogy olajat adott el Oroszországnak! És körülbelül 2,5 milliárd dollár évente.

Mit mondott Maduro az amerikaiaknak? Röviden: Bassza meg! Valójában úriemberen mondta nekik, nem is olyan egyszerűen.

„Maduro nem sok jelét mutatta annak, hogy kész feladni Putyint abban a pillanatban, amikor a legnagyobb szüksége van rá. Múlt héten telefonon beszélt az orosz elnökkel, és támogatta. Részt vett egy caracasi tüntetésen is, ahol Putyin nagykövete vastapsot kapott a kormányzó szocialista párt tagjaitól. „Amit az orosz néppel művelnek, az bűncselekmény és gazdasági háború” – mondta Maduro azon a nagygyűlésen, amelyen az orosz bankok kizárását kérte a SWIFT-rendszerből, és az orosz légitársaságok repülési tilalmát.

A következő amerikai-európai állomás Irán. Van ott elég olaj az orosz olaj helyettesítésére. Irán azonban amerikai és európai szankciók alatt áll. Hogyan élte túl Irán a szankciókat? Véletlenül elrepült Oroszország egy program gabona, építőipari berendezések olaj.

Van egy minta – aki olajat ad a Nyugatnak a „piaci törvényei” szerint, az nyugati szankciókba kerül. Venezuela túlélte a szankciókat. Irán túlélte a szankciókat. Nem kell kételkedni abban, hogy Oroszország túléli őket. Ami nem marad életben, az a Nyugat arroganciája, különösen Európa, amelynek csak két választása van: fizetni a drága, túl drága olajért, annak minden következményével együtt, túl sokat fizetni a gázért, vagy lefagyni és végül szétesni. Akik könnyebben viselik a telet és a szegénységet, azoknak nem kell stresszelni.


Szerkesztői magyarázat. Az oltók nem beoltottak, amit állítanak, hanem azok, akik erőszakkal akarnak beoltani másokat. Hasonló a helyzet a halottkémekkel, akik őrülten kemény intézkedéseket akarnak rákényszeríteni másokra, mert nem működik a logikájuk. Putyinellenesek nem azok, akik Putyint kritizálják, hanem azok, akik vakon és megkérdőjelezhetetlenül ismételgetik a nyugati propagandát.

Oltva és koronázva
Oltva és koronázva

A bejegyzés trackback címe:

https://covid-vaccine.blog.hu/api/trackback/id/tr7817776208

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása