LOGICAL PORTAL

LOGICAL PORTAL

Németország globális éhezésre figyelmeztet

2022. május 09. - KAWALACI

A világ akut élelmiszerválsággal néz szembe az élelmiszerárak szédítő emelkedése miatt – mondta Svenja Schulze német gazdasági együttműködési és fejlesztési miniszter szombaton a Bildnek, figyelmeztetve a második világháború óta nem látott közelgő éhínségre. A miniszter a Covid-19 világjárványt és Oroszország jelenleg is zajló ukrajnai hadműveletét említette.

"A helyzet nagyon drámai" - mondta a miniszter egy német bulvárlapnak adott szombat késői interjújában, hozzátéve, hogy az ENSZ Élelmezésügyi Világprogramja szerint "több mint 300 millió ember" szenved már akut éhezéstől, és az ENSZ-nek "folyamatosan felül kell vizsgálnia " az adatokat. Felfelé.

Az élelmiszerek világpiaci árai harmadával „rekordszintre” emelkedtek – figyelmeztetett Schulze, hozzátéve, hogy „a keserű üzenet az, hogy a második világháború óta a legsúlyosabb éhínséggel nézünk szembe, amelyben „milliók” halhatnak meg.

A  Világélelmezési Program május 6-án kiadott közleményében  arra figyelmeztetett, hogy "44 millió ember éhezik a világon", mert az ukrán gabona nem éri el őket, és felszólított a fekete-tengeri kikötők megnyitására, hogy a gabonát ki lehessen szállítani. Rászorulóknak.

Schulze miniszter gyorsan Moszkvát tette felelőssé az események alakulásáért, Vlagyimir Putyin orosz elnököt azzal vádolva, hogy "éhségháborút vív". Azt állította, hogy Oroszország "gabonát lopott Ukrajnától", és most olyan nemzeteket használ fel, amelyek orosz és ukrán mezőgazdasági termékektől függenek, és állítólag csak azoknak kínál élelmiszert, akik "egyértelműen oroszbarátok".

A miniszter azt is állította, hogy az a tény, hogy 40 nemzet, ahol a világ népességének fele él, nem ítélte el az oroszok ukrajnai akcióit, állítólag az „élelmiszer-zsarolással szembeni kiszolgáltatottságuk” következménye. Azonban nem kínált semmilyen konkrét bizonyítékot ennek az állításnak az alátámasztására.

Ugyanakkor elismerte, hogy egyes nemzetek zöld energiára való összpontosítása is hozzájárult az élelmiszerhiányhoz. Különösen Németországnak kellene abbahagynia az élelmiszerek üzemanyagként való felhasználását – javasolta. Németországban az úgynevezett bioüzemanyagok legfeljebb 4%-át élelmiszerből és takarmányból állítják elő – mondta, hozzátéve, hogy „nem csak Németországban, hanem potenciálisan nemzetközi szinten is nullára kell csökkenteni”.

Németország "évente 2,7 milliárd liter növényi olajból készült üzemanyagot tölt az autók tartályaiba" - mutatott rá, hozzátéve, hogy ez önmagában "Ukrajna napraforgóolaj-termelésének csaknem felét teszi ki".

Az Ukrajnában zajló konfliktus felkeltette a félelmet a gabonafélék globális hiányától, mivel a búza ára több éves csúcsra ugrott márciusban. Oroszország és Ukrajna egyaránt jelentős búzabeszállító, a világ exportjának mintegy 30%-át adják.

Április közepén azonban Cem Ozdemir német mezőgazdasági miniszter ragaszkodott ahhoz, hogy Kijev "hatékonyabb" fegyverekkel való ellátása pontosan az, ami segít a világnak elkerülni az állítólagos közelgő "globális éhínséget". Ozdemir, az erősen Amerika-barát / NATO Szövetség 90 / Zöldek tagja akkoriban Moszkvát is "éheztetési stratégiával" vádolta.

Álláspontja egészen másnak tűnik, mint a német közéleti személyiségek, politikusok és hírességek legalább két csoportja, amelyek felszólították Olaf Scholz kancellárt, hogy állítsa le a fegyverszállítást Ukrajnába, és inkább a gyors diplomáciai megoldásra összpontosítson.

A fegyverszállítások folytatása csak meghosszabbítaná az ukránok szenvedését, valamint potenciálisan pusztító következményekkel járhat, egy esetleges globális háborútól a globális egészségre és klímaváltozásra gyakorolt ​​„katasztrofális” hatásig – figyelmeztettek a két nyílt levél társszerzői. Berlin eddig egyetlen levélre sem reagált.

Oroszország február végén támadta meg szomszédos országát, miután Ukrajna nem hajtotta végre az először 2014-ben aláírt minszki megállapodás feltételeit, és Moszkva véglegesen elismerte a donyecki és luhanszki köztársaságot. A német és francia közvetített protokollok célja az volt, hogy a szakadár régiók különleges státuszt kapjanak az ukrán államon belül.

A Kreml azóta azt követelte, hogy Ukrajnát hivatalosan is nyilvánítsák semleges országgá, amely soha nem csatlakozik az Egyesült Államok vezette NATO katonai blokkhoz. Kijev ragaszkodik ahhoz, hogy az orosz offenzíva teljesen provokálatlan volt, és tagadja azokat az állításokat, amelyek szerint a két köztársaság erőszakos visszaszerzését tervezte volna.

 

A bejegyzés trackback címe:

https://covid-vaccine.blog.hu/api/trackback/id/tr8617827517

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása